Cosvia Collagen

cosvia collagen

Cosvia Collagen; hidrolize kolajen peptid, hyaluronik asit, C vitamini, spirulina, E vitamini, çinko, koenzim Q10, biotin, folik asit ve selenyum içeren toz şase formunda takviye edici gıda ürünüdür.

Cosvia Collagen’in, toz şase formunun her servisinde 5000 mg hidrolize kolajen peptid vardır. Sığır kolajeni, vücudumuzda bulunan doğal kolajen ile aynı aminoasit sıralamasına sahiptir. Kolajen peptidlerin; Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Avrupa Komisyonu Sağlık ve Tüketicinin Korunması Bölümü ile Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından güvenli olduğu bildirilmiştir.

Cosvia Collagen’in formülündeki kolajen molekül büyüklüğü 2kgDa’dır (2000 dalton). Partikül boyu daha küçük olduğu için biyoyararlılık açısından yüksek değere sahiptir ve vücut tarafından daha kolay emilim gösterir. Cosvia Collagenin içeriğinde bulunan, hidrolize kolajen peptidleri helal sertifikalı sığır kolajenidir. Cildin ihtiyacı olan nemi ve elastikiyeti kazandıran Tip 1 ve tip 3 kolajen içerir. Cosvia Collagen, içerik etkinliklerinin azalmaması ve maksimum etkinlikte vücuda emiliminin sağlanması amacıyla asidik mide ortamının ortalama değeri olan 1 – 3.5 pH aralığında üretilmiştir.

cosvia collagen kolajen

Cosvia Collagen, 14 günlük kür halinde hazırlanmış 10 gramlık ve tek kullanımlık paketlerden oluşur (10 g x 14 Şase). 200 – 300 ml su ile karıştırılarak her gün 1 adet tüketilmesi önerilir. Öğün aralarında veya vücudun yenilenme sürecine girdiği akşam saatlerinde tüketilebilir. Sığır kolajen peptidleri ile ilgili yapılan  klinik çalışmalarda, ciltte gözle görülür etkilerin ortaya çıkması için en az 4 hafta kullanılmasını tavsiye edilmektedir. 8 haftalık düzenli kullanım ile olumlu etkiler 2 katına kadar çıkabilmektedir. 30 – 50 yaş aralığında olan kişiler yılda 2 kez 3 aylık kür, 50 yaş üzeri kişiler ise yılda 3 kez 3’er aylık kürler halinde uygulama yapabilirler. Selülit ile ilgili problemlerde ise en az 6 ay düzenli kullanımdan sonra gözle görülür sonuçlar elde edilmektedir. 

Cosvia Collagen, şeker içermediği için kilo aldırmaz. Ahududu aroması ile içimi kolay ve oldukça lezzetli bir üründür. Toz şase formun tazeliğini korumak için serin ve kuru yerde muhafaza ediniz. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.