Cosvia Collagen İçeriği

cosvia kolajen

*Daily Value : Nutritional values may vary ± %10 depending on the method of analysis.
*Beslenme Referans Değeri: Değerler analiz sertifikasına bağlı olarak ± %10 değişkenlik gösterebilir.
**BRD yoktur / **DV not established.


Hidrolize Kolajen Peptit (Collagen Peptid)

Kolajen yapı, “kollajenaz enzimi” tarafından parçalanarak hidrolize kolajen meydana gelir. Hidrolize kolajen, daha küçük molekül yapısına sahip olduğundan için midede kolaylıkla sindirilerek bağırsaklar tarafından emilir ve kana karışarak cilde daha etkili nüfuz eder. Cosvia Collagen’in içeriğinde Alman menşeli klinik araştırmaları yapılmış Tip 1 ve Tip 3 sığır kolajeni kullanılmıştır. İyi bir emilim ve biyoyararlanım için en etkili olan sığır kolajenidir. Sığır kolajeninin marin kolajenden en büyük farkı, insan vücudunda bulunan kolajenle aynı aminoasit sıralamasına sahip olmasıdır. Helal ve Kosher  sertifikası mevcuttur.

Hyaluronik Asit

Hyaluronik asit, suyun kendi ağırlığının 1000 katını tutabilen ve cildimizde doğal olarak oluşan bir maddedir. Yetişkin bir insanın vücudunda yaklaşık 15 gram hyaluronik asit bulunur ve vücudun tüm dokularına dağıtılır. Epidermisin üst katmanlarında yeterli düzeyde hyaluronik asit olmadığında cildimiz mat ve buruşuk görünür. Yaş ilerledikçe hücrelerin mitoz hızı azalarak hücresel yenilenme ve onarım süreci yavaşlar. Cildi nemlendirmek ve korumak için hyaluronik asit stoklarını yenilemek gerekir.

 

Vitamin C (L-Askorbik Asit)

C vitamini, vücuttaki kolajen üretimini destekler. Vücuda kolajen ile birlikte bağlanan ve bağ yapı bloğu olan kolajen üretiminde vücudun korunmasına yardımcı olur. Cilt, kıkırdak, bağ, kornea oluşumunun sağlığı için çok önemlidir. Aynı zamanda bir antioksidan olan C vitamini vücudumuzu yaşlanmanın en önemli nedeni olan serbest radikallerin zararlı etkilerinden ve kanserojenlerden korur. Vücuda alınan demirin emilimini artırdığı için kansızlığa karşı da yararlıdır. Yaraların daha hızlı iyileşmesine katkıda bulunur. Beyaz kan hücresi üretimini artırır ve bağışıklık sistemi dengesi için önemlidir.

 

Spirulina

Spirulina mikroskobik olarak spiral yapıda, fotosentez yapan mavi-yeşil alg türüdür.Spirulina; bitkisel tatlı su yosunudur, deniz yosunu değildir ve tuzlu suda yetişmemektedir. Spirulina, erken yaşlanmaya sebep olan serbest radikallere karşı antioksidan görevi yapar. Aynı zamanda hücrelerimizdeki şekeri açığa çıkararak metabolik enerjiyi arttırır. Bağırsaktaki sağlıklı bakterilerin büyümesini teşvik eder ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

Vitamin E (α-Tokoferol)

Yaşlanma karşıtı özelliğiyle bilinen E vitamini, cilt ve saç sağlığını korur, bağışıklık sistemini güçlü tutar. Hücrelerin, oksidatif stresten korunmasına katkıda bulunur. Hücre yenilenmesini sağlar.

Çinko

Çinko, insan sağlığı için çok faydalı bir mineraldir. Çinkonun, bağışıklık sisteminde ve protein yapımında önemli rolü vardır. Saç da protein yapıda olduğundan dolayı, çinko eksikliğinde saç kaybı görülür. Çinko saçları güçlendirir, parlatır ve doğal bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Koenzim Q10

Hücreleri oksidatif strese ve serbest radikallere karşı korur. Elektron vererek ya da alarak saldırgan oksijen moleküllerini zararsız hale getirerek antioksidan görevi görür ve yaşlanmayı geciktirir. Yaşlandıkça Koenzim Q10 üretimi azaldığı için ek takviye olarak alınması önerilmektedir.

Biotin

Güzellik veya B7 vitamini olarak da bilinen biotin; saç, cilt ve tırnak sağlığı için keratin üretimini destekler. Saça esneklik sağlar ve koparak dökülmeleri azaltır. Biotin, saçın anajen süresini uzatarak saç kaybını en aza indirger. Saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar ve saça hacimli bir görünüm kazandırır.

Folik Asit

Folik asit, vücutta çok farklı görevlere sahip bir vitamindir. Vücudun yeni hücreler üretmesine ve üretilen hücrelerin korumasına yardımcı olur. Folik asitin en iyi bilinen faydalarından biri de saç ve cilt sağlığını korumasıdır. Saç hücrelerinin yenilenmesi, ciltteki yaşlanma belirtilerinin azalması ve cilt sıkılığının sağlanması yeteri kadar folik asit alımı ile doğru orantılıdır.

Selenyum

Selenyum, vücuttaki antioksidanların özelliklerini ve kan akışının kalitesini arttırdığından hastalıklara ve strese karşı direncimizi arttırır. Vücudun toksinlerden arındırılması için gerekli bir enzim olan glutathione üretimine yardımcı olur. Glutatyon peroksidaz, dokuları serbest radikallerin hasarına karşı korur. Vücudun, glutathion peroxidase olarak bilinen antioksidan enzim sisteminin entegral bir parçası olarak selenyumun DNA metabolizması ve hücre zarı bütünlüğü üzerinde önemli etkileri bulunmaktadır. Yaşlanma ile mücadelede yardımcı olmak üzere C ve E vitaminleriyle birlikte kullanılmalıdır.

Canlı Destek
Nasıl yardımcı olabiliriz?