Neden Cosvia Kolajen

Derinden Gelen Güzellik ve Işıltı

Cildimiz, hayatımız boyunca bizi koruyan bir zırh gibidir. İnsan vücudunun en büyük ve en yetenekli organı olan cilt, hem beden sağlığımızı hem de ruh sağlığımızı yansıtan bir aynadır. Yorgun, dingin, mutlu ya da mutsuz hallerimiz hemen cildimize yansır. Sağlıklı bir cilt, bizi hem UV ışınları ve hava kirliliği gibi çevresel koşulların olumsuz etkilerinden hem de enfeksiyon hastalıklarından korur. Cildimiz, yıllar geçtikçe bizimle birlikte yaşlanır ve yıpranır. Yaşlanırken güzelleşmenin sırrı, cildimize yatırım yapmaktır.

Yaş ilerledikçe cildimiz, parlaklığını, elastikiyetini ve sıkılığını kaybeder. Kremler, serumlar ve maskeler, hem cildimizi yaşlanmaya karşı korumaz hem de hücresel yıkımı onarmaz. Nasıl ki temeli sağlam olmayan bir binayı dış cephe kaplamasıyla güçlendirmek mümkün değilse, cildimizi de sadece dışarıdan yapılan uygulamalarla güçlendiremeyiz. Bunun için vücuda kolajen yüklemesi yaparak kolajen üretimini desteklemek ve cildi yıpratan hücresel faktörleri içeriden onarmak gerekir.

cosvia collagen kolajen

Kolajen, cilt ve vücut bütünlüğünü koruyan bir protein türüdür. Proteinler, vücuttaki tüm hücrelerin oluşturulmasında ve onarımında kullanılan bir bileşiktir. Protein blokları birleşerek kas, kemik, kıkırdak, lif, eklem ve cilt gibi vücut yapılarını oluştururlar. Vücudumuzdaki tüm proteinlerin %30’u ve cildimizdeki proteinlerin %80’i ise kolajenden oluşur. Kolajen; cildin, saçların ve tırnakların yenilenmesinin yanı sıra sağlıklı ve güçlü olmasından da sorumludur. Yaşlanmanın etkisi ile azalan kolajen üretimi, ciltte sarkmalara, kırışıklıklara, güneş lekelerine, cildin incelmesine, tırnakların zayıflamasına, saçların güçsüzleşmesine ve dökülmesine neden olur.

Yaşlanma karşıtı tıp anlayışı olan anti aging uygulamalarının amacı, kolajen miktarını arttırarak cildin genç ve sağlıklı görünmesini sağlamaktır. Cosvia Collagen, günlük kolajen, vitamin ve mineral ihtiyacınızı karşılayarak her zaman genç görünen bir cilde sahip olmanız için formüle edilmiştir.

cosvia collogen colajen

Cosvia Collagenin içeriğinde, klinik araştırmaları yapılmış Alman menşeli helal sertifikalı sığır kolajeni kullanılmıştır. Sığır kolajeni, proteinleri oluşturan glisin ve prolin aminoasitleri açısından zengin bir kaynaktır. Kreatin üretimini, kas yapımını ve vücudun kendi kolajenini üretmesini destekler.

Cosvia Collagen, cildin %70’ini oluşturan Tip 1 ve Tip 3 kolajen içermektedir. Vücudumuzda en fazla miktarda bulunan kolajen çeşidi olan Tip 1 kolajen; kemikleri güçlendirir, cilt elastikiyetini arttırır, doku onarımını destekleyerek yaraların daha çabuk iyileşmesini sağlar. Tip 3 kolajen, organlarımızı ve cildimizi oluşturan hücrelerin dış matriksini oluşturan ana bileşenlerden biridir. Organların, kasların, kalbin, damarların ve kan dokusunun oluşumuna destek verir. En önemlisi de cildin esneklik ve sıkılık kazanmasında rol oynar. Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için Tip 1 ve Tip 3 kolajen takviyeleri birlikte kullanılmalıdır.

cosvia kolajen

Cosvia Collagen, hidrolize edilmiş kolajen peptidleri sayesinde kolajenin daha hızlı emilim göstermesini, dolayısıyla da cilde daha etkili nüfuz etmesini sağlar. Hidrolize kolajen peptidleri, hem proteinleri oluşturan aminoasitleri içerir hem de ciltteki kolajeni oluşturan fibroblast hücreleri uyarıcı özelliğe sahiptir. Cosvia Collagen, 5000 mg hidrolize kolajen peptidin yanı sıra hyalüronik asit, C vitamini, spirulina, E vitamini, çinko, koenzim Q10, biotin, folik asit ve selenyumdan oluşan özel bir formülle hazırlanmıştır. Cildinizin yenilenmesini sağlayan vitamin, mineral ve bitki özünü, toz şase formunda sunan bir gıda takviyesidir. Cosvia Collagen, yüksek kolajen içeriği ile kaybedilen kolajeni takviye ederken hyalüronik asit desteği ile cilde derinlemesine nemlilik kazandırır. İçeriğindeki antioksidanlar da serbest radikallerin cildinize verdiği hücresel hasarı onarır.

Sığır kolajen peptidleri ile yapılan klinik çalışmalarda, 4 haftalık düzenli kullanım sonucunda kırışıklık derinliğini azalttığını ve cildi nemlendirerek esnekliğin kazanılmasına destek olduğu gözlemlenmiştir. 8 haftalık düzenli kullanımda cilt üzerindeki olumlu etkileri iki katına kadar çıkar. Aynı zamanda selülitleri azaltan, eklem ağrılarını gideren ve saç, kaş, kirpik ile tırnakları güçlendirerek yeniden sağlıklı olmalarını sağlayan etkili bir formüldür.

 

cosvia collagen kolajen

Cosvia Collagen; hidrolize kolajen peptid, hyaluronik asit, C vitamini, spirulina, E vitamini, çinko, koenzim Q10, biotin, folik asit ve selenyum içeren toz şase formunda takviye edici gıda ürünüdür.

Cosvia Collagen’in, toz şase formunun her servisinde 5000 mg hidrolize kolajen peptid vardır. Sığır kolajeni, vücudumuzda bulunan doğal kolajen ile aynı aminoasit sıralamasına sahiptir. Kolajen peptidlerin; Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Avrupa Komisyonu Sağlık ve Tüketicinin Korunması Bölümü ile Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından güvenli olduğu bildirilmiştir.

Cosvia Collagen’in formülündeki kolajen molekül büyüklüğü 2kgDa’dır (2000 dalton). Partikül boyu daha küçük olduğu için biyoyararlılık açısından yüksek değere sahiptir ve vücut tarafından daha kolay emilim gösterir. Cosvia Collagenin içeriğinde bulunan, hidrolize kolajen peptidleri helal sertifikalı sığır kolajenidir. Cildin ihtiyacı olan nemi ve elastikiyeti kazandıran Tip 1 ve tip 3 kolajen içerir. Cosvia Collagen, içerik etkinliklerinin azalmaması ve maksimum etkinlikte vücuda emiliminin sağlanması amacıyla asidik mide ortamının ortalama değeri olan 1 – 3.5 pH aralığında üretilmiştir.

cosvia collagen kolajen

Cosvia Collagen, günlük kür halinde hazırlanmış 10 gram ve tek kullanımlık paketlerden oluşur (1 Saşe 10 gr.) 200 – 300 ml su ile karıştırılarak her gün 1 adet tüketilmesi önerilir. Öğün aralarında veya vücudun yenilenme sürecine girdiği akşam saatlerinde tüketilebilir. Sığır kolajen peptidleri ile ilgili yapılan  klinik çalışmalarda, ciltte gözle görülür etkilerin ortaya çıkması için en az 4 hafta kullanılmasını tavsiye edilmektedir. 8 haftalık düzenli kullanım ile olumlu etkiler 2 katına kadar çıkabilmektedir. 30 – 50 yaş aralığında olan kişiler yılda 2 kez 3 aylık kür, 50 yaş üzeri kişiler ise yılda 3 kez 3’er aylık kürler halinde uygulama yapabilirler. Selülit ile ilgili problemlerde ise en az 6 ay düzenli kullanımdan sonra gözle görülür sonuçlar elde edilmektedir. 

Cosvia Collagen, şeker içermediği için kilo aldırmaz. Ahududu aroması ile içimi kolay ve oldukça lezzetli bir üründür. Toz şase formun tazeliğini korumak için serin ve kuru yerde muhafaza ediniz. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Canlı Destek
Nasıl yardımcı olabiliriz?