Sık Sorulan Sorular

1. Kolajen nedir?

Kolajen, cilt ve vücut bütünlüğünü koruyan bir protein türüdür. Vücudumuzdaki tüm proteinlerin %30’u ve cildimizdeki proteinlerin %80’i kolajenden oluşur. Kolajen; cildin, saçların ve tırnakların yenilenmesinin yanı sıra sağlıklı ve güçlü olmasından da sorumludur. Yaşlanmanın etkisi ile azalan kolajen üretimi; ciltte sarkmalara, kırışıklıklara, güneş lekelerine, cildin incelmesine, tırnakların zayıflamasına, saçların güçsüzleşmesine ve dökülmesine neden olur. Cosvia Collagen, yüksek kolajen içeriği ile kaybedilen kolajeni takviye ederek hyaluronik asit desteği ile cilde derinlemesine nemlilik kazandırır. İçeriğindeki antioksidanlar da serbest radikallerin cildinize verdiği hücresel hasarı onarır.

2. Tip 1 kolajen nedir?

Vücudumuzda en fazla miktarda bulunan kolajen çeşidi olan Tip 1 kolajen; kemikleri güçlendirir, cilt elastikiyetini arttırır, doku onarımını destekleyerek yaraların daha çabuk iyileşmesini sağlar.

3. Tip 3 kolajen nedir?

Tip 3 kolajen, organlarımızı ve cildimizi oluşturan hücrelerin dış matriksini oluşturan ana bileşenlerden biridir. Organların, kasların, kalbin, damarların ve kan dokusunun oluşumuna destek verir. En önemlisi de cildin esneklik ve sıkılık kazanmasında rol oynar.

4. Cosvia Collagen nedir?

Cosvia Collagen; hidrolize kolajen peptid, hyalüronik asit, C vitamini, spirulina, E vitamini, çinko, koenzim Q10, biotin, folik asit ve selenyum içeren toz şase formunda takviye edici gıda ürünüdür. Cosvia Collagen, günlük kolajen, vitamin ve mineral ihtiyacınızı karşılayarak her zaman genç ve ışıltılı görünen bir cilde sahip olmanız için özel olarak formüle edilmiştir.

5. Cosvia Collagen içeriğindeki kolajen güvenilir mi? Helal sertifikası var mı?

Cosvia Collagen içeriğinde yer alan kolajen Alman menşeili ve helal sertifikalıdır. Doğal ortamda yetişmiş sığırların kırmızı etinden kontrollü bir şekilde hidrolize edilerek elde edilir. Sığır kolajeni, proteinleri oluşturan glisin ve prolin amino asitleri açısından zengin bir kaynaktır. Kreatin üretimini, kas yapımını ve vücudun kendi kolajenini üretmesini destekler. Kolajen peptidlerin; Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Avrupa Komisyonu Sağlık ve Tüketicinin Korunması Bölümü ile Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından güvenli olduğu bildirilmiştir.

6. Cosvia Collagen içeriğinde kullanılan kolajenin özellikleri nelerdir?

Cosvia Collagen’in formülündeki kolajen, partikül boyu daha küçük olan 2kgDa (2000 dalton) molekül büyüklüğüne sahiptir. Bu özelliği ile biyoyararlılık açısından yüksek değerde, vücut tarafından daha kolay emilim gösteren ve cilde daha etkili nüfuz eden yapıdadır. Hidrolize kolajen peptidleri, hem vücudumuzdaki proteinleri oluşturan amino asitleri içerir hem de ciltteki kolajeni oluşturan fibroblast hücreleri uyarıcı özelliğe sahiptir. Cosvia Collagen, cildin %70’ini oluşturan Tip 1 ve Tip 3 kolajen içermektedir. Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için Tip 1 ve Tip 3 kolajen takviyeleri birlikte kullanılmalıdır.

7. Cosvia Collagen etkisini ne kadar sürede gösterir?

Yapılan klinik araştırmalar neticesinde, günlük 5 – 10 gram kolajen tüketiminin 8 hafta içerisinde cildin elastikiyetini, sıkılığını ve nem oranını arttırdığı kanıtlanmıştır. Etkili sonuçlar elde etmek için, 30-50 yaş aralığında olan kişiler yılda 2 kez 3 aylık kür, 50 yaş üzeri kişiler ise yılda 3 kez 3’er aylık kürler halinde uygulama yapmalıdır.

8. Cosvia Collagen nasıl kullanılır?

Cosvia Collagen, 10 gramlık ve tek kullanımlık paketlerden oluşur (1 Saşe x 10 gr.) Bir bardak su ile karıştırılarak her gün 1 adet tüketilmesi önerilir. Öğün aralarında, aç ya da tok karnına tüketilebilir. Geceleri vücut yenilenme sürecine girdiği için akşam saatlerinde tüketilmesi tavsiye edilir.

9. Cosvia Collagen’in tadı ve kokusu nasıldır?

Kolajen, nötr bir tada sahip ve kokusu olmayan bir protein türüdür. Cosvia Collagen, ahududu aroması ile içimi kolay ve oldukça lezzetli bir üründür.

10. Cosvia Collagen’in yan etkisi var mıdır?

Cosvia Collagen bir gıda takviyesidir. Kronik hastalıkları olanların kullanmadan önce doktora başvurmaları tavsiye edilir. Hamile veya emziren annelerin kullanması önerilmez.

11. Cosvia Collageni Şeker Hastaları Kullanabilir mi?

Cosvia Collagen şeker içermediği  için şeker hastaları kullanabilir.

12. Cosvia Collagen kilo aldırır mı?

Cosvia Collagen’in bir şasesi 20 kcal’dir. Bu da 4 – 5 adet çilekle eşdeğer kaloridir.

13. Cosvia Collagen kullanımı için uygun yaş aralığı nedir?

Cildin başlıca yapısal bileşeni olan kolajen, yaş ilerledikçe daha az üretilmeye başlar. Kolajen üretiminin yavaşlaması 25 yaş itibariyle başlar ve her sene yaklaşık %1 – %2 oranında düşmeye devam eder. 40 yaşından sonra %10 ile %20 oranında kolajen kaybı yaşanır. Bu oran menopozdan sonra yılda %30’a kadar yükselebilir. Yaş ilerledikçe hem kolajen kaybı hızlanır hem de kolajen üretimi azalır. Cosvia Collagen kullanımına başlama yaşı, cildinize ne kadar erken yatırım yapmaya karar vermenizle ilgili olarak 25 yaş üstü tüm kadınların kullanması tavsiye edilmektedir.

Canlı Destek
Nasıl yardımcı olabiliriz?